21 Şubat 2014 Cuma

Doğum hikayesi part 1


merhaba,
çok uzun bir zaman sonra ancak fırsat bulabildim. resimdede gördüğünüz gibi biz Ekrem paşamla hala tek vucut şeklinde yasıyoruz. Bıcırığım biraz fazlaca emmek istiyor ve hala açlıktan mı yoksa alışkanlıkmı oluyor bilemiyorum ama uykusuz kalma dışında şikayetçi değilim binlerce şükür iyiki doğurmuşum kuzumu.

Ekrem şu anda 46 günlük, daha 40 mevlüdümüzü yapamadık. 46 gün nasıl geçti inanın anlamış değilim. En başa alacak olursam hamileliğin 35. haftası bir pazar akşamı evde günlük telaş içindeyken ani bir ağrı karnımın sağ tarafında ve bir müddet sonra suyum geldi ve ben bu duyguyu bilmezken eşime acabamı dedim. saat 22:00 civarıydı. Ne olur ne olmaz diye hastane çantasınıda aldık ve ben hala çok erken yanlış sinyaldir diye düşünüyorum. Efe'yi görümceme bıraktık ve hastaneye gittik. Peki evdeki durum ne ben sadece Ekrem'in kıyafetlerini ütüledim.  Başka birşey yok ortada çünkü daha hesaba göre 5 hafta var doğuma.... hastane devlet hastanesi olup ilk oğlumuda doğurduğum yer. acil bölümüne girdik ve çok beklemeden muayene edildim. Doktor doğum dedi ve yatışımı yapmak üzere doğumhaneye sevk ettiler. Ve bundan sonra başlayan garip doğum hikayesi....bir sonraki yazımda görüşmek dileği ile.


Evet bu arada momfortbaby ile tanışma hikayemiz ve bayilik almamla ilgili bir yazı özellikle olacak. Ergonomik kanguru hayatımı kurtardı....

2 yorum:

zerrin tekin dedi ki...

fotoya-bayıldım:))41kere-maşallah-paşaya:))hoşgeldin....özlendin.

PINAR SAKİN ÇALĞAN dedi ki...

Canım maşallah 40'ını atlatmışsınız:) Ben de 14 şubatta doğum yaptım 10 gündür kızımla alışmaya çalışıyoruz hayata :)